Co děláme? A komu pomáháme?

Co děláme? A komu pomáháme?

Rodičům s migrační zkušeností a jejich dětem pomáháme zorientovat se v českém školství a v začlenění do společnosti. Nabízíme kurzy češtiny jako druhého (cizího) jazyka pro děti i dospělé. Pedagogům a školám poskytujeme poradenství ve vzdělávání dětí, které nemají žádnou či dostatečnou znalost češtiny. Nabízíme semináře, metodickou podporu a materiály do výuky. Navrhujeme a prosazujeme systémové změny, které reflektují potřeby škol a dětí s odlišným mateřským jazykem a které rozvíjí jejich potenciál. Prostřednictvím aktivit pro veřejnost napomáháme porozumění mezi cizinci a většinovou společností.

Kalendář akcí

1.10.2021 Kampaň #JakoTy běží!
Facebook, Instagram a TikTok
13.10.2021

Kroužek českého jazyka „Čeština po škole"
6.10.2021

Přidejte se k dobrovolníkům METY!
20.9.2021

Pojď s námi tvořit workshopy pro žáky ZŠ a SŠ!
15.9.2021

Spouštíme online kurz češtiny pro dospělé začátečníky
9.9.2021

Zrušení konzultačních hodin 13. 9., 23. 9. a 24. 9.
8.9.2021

Hledáme lektora češtiny pro dospělé

Neznalost jazyka neomlouvá


Přinášíme Vám sérii videí, kde představujeme problematiku dětí s OMJ ve školách v České republice. Zároveň navrhujeme řešení potřebné k tomu, aby náš vzdělávací systém umožnil žákům s nedostatečnou jazykovou znalostí plně rozvinout jejich potenciál a zapojit se do společnosti.

Šiřte s námi videa a Strategické cíle!

“Neznalost jazyka neomlouvá?! V METĚ věříme, že naše společnost si nemůže dovolit plýtvat potenciálem dětí, ať už jsou odkudkoliv.”

#neznalostjazykaneomlouva #njn #meta #mšmt #strategie2030+

Aktuální díl: Strategické cíle souhrnně

Přidejte se a pomáhejte